KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12689195

nr 1268 9195

Johan Hilding Hägleby

(1900-1981), Sverige

Oljemålning, "Mellan Falkenberg-Varberg". Signerad, daterad 1965. Olja på duk, 41x50 cm

Johan Hilding Hägleby, född 1900 i Skåne, död 1981, svensk målare.

Utrop:

500 kr

måndag 12 augusti 2019
kl 18:19:30

Johan Hilding Hägleby

Läs mer om Johan Hilding Hägleby