KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12689195
nr 1268 9195
Johan Hilding Hägleby
(1900-1981), Sverige
Oljemålning, "Mellan Falkenberg-Varberg". Signerad, daterad 1965. Olja på duk, 41x50 cm
Johan Hilding Hägleby, född 1900 i Skåne, död 1981, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 12 augusti 2019
kl 18:19:30
Johan Hilding Hägleby
Läs mer om Johan Hilding Hägleby